2003 ACT RIMFIRE HUNTER  CLASS CHAMPIONSHIPS

 

 

 

 

 

CUSTOM  CLASS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NAME

DIST

A

B

C

D

E

SCORE

GRAND

 

 

1

Jan Mitchell

50

50.1

50.4

49.4

50.2

49.2

248.13

 

 

 

 

 

100

50.2

49.1

49.2

49.1

47.1

244.7

492.20

 

 

2

Brian Mitchell

50

50.2

50

50.3

50.2

50.3

250.10

 

 

 

 

 

100

50.1

49

50.1

45

48

242.2

492.12

 

 

3

Ian Lampl

50

49.1

48.1

50.1

48.1

50.1

245.5

 

 

 

 

 

100

50.2

49

49.1

49

47

244.3

489.8

 

 

4

Stuart Elliott

50

45

46

50.3

48.1

45

234.4

 

 

 

 

 

100

50.1

50.1

50.1

47

49

246.3

480.7

 

 

5

Paul Zubcic

50

49.1

49.2

48.2

49

47.1

242.6

 

 

 

 

 

100

48.1

45

46

48

48

235.1

477.7

 

 

6

Aaron Kenny  Jnr

50

50.3

49.1

50.1

47.1

44.1

240.7

 

 

 

 

 

100

47

49.1

48

45

44

233.1

473.8

 

 

7

Nicole Forthuber

50

50.2

50.2

47.1

46

45

238.5

 

 

 

 

 

100

44

49.2

44.1

47

49

233.3

471.8

 

 

8

Fariss Ghazag

50

39.2

49.1

49.1

50.1

47

234.5

 

 

 

 

 

100

44

46

49

48

49

236

470.5

 

 

9

Anthony Kenny

50

50.1

48.1

49

50.2

47.1

244.5

 

 

 

 

 

100

47

48.1

46

47

37

225.1

469.6

 

 

10

Xiao Lampl

50

40.1

48.1

47

48

45.2

228.4

 

 

 

 

 

100

45

49

47

49

47

237

465.4

 

 

11

Peter Van Meurs

50

-

-

-

-

-

-

 

 

 

 

 

100

50

46

49.1

45

49.1

239.2

239.2

 

 

12

Lee-Anne Meurs

50

-

-

-

-

-

-

 

 

 

 

 

100

48.1

45

48

40

47

228.1

228.1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TRADITIONAL  CLASS

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NAME

DIST

A

B

C

D

E

SCORE

GRAND

 

 

1

Brian Mitchell

50

50.2

49

49.1

49.1

49.1

246.5

 

 

 

 

 

100

48

49.1

49.1

48

50

244.2

490.7

 

 

2

Jan Mitchell

50

49.2

50.1

49.1

50.1

50.2

248.7

 

 

 

 

 

100

47

48

50.1

48

48.1

241.2

489.9

 

 

3

Annie Elliott

50

48

50.1

50

49.1

48.1

245.3

 

 

 

 

 

100

48

47.1

49

48

47

239.1

484.4

 

 

4

Vlad Lobaev

50

48.2

49.2

50.1

48.3

49

244.8

 

 

 

 

 

100

47

47

49

48.1

48

239.1

483.9

 

 

5

Alan Peake

50

40

46

46

49.2

47.1

228.3

 

 

 

 

 

100

45

46.1

44

43

48

226.1

454.4

 

 

6

Derek Giucci  Jnr

50

41

40

30

32

38.1

181.1

 

 

 

 

 

100

28

27

16

21

23

115

296.1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Custom Class Trophy     1st  Jan Mitchell 

 

 

 

 

 

 

Custom Class Trophy     2nd   Brian Mitchell   

 

 

 

 

 

 

Custom Class Trophy    3rd    Ian Lampl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Traditional Class Trophy   1st   Brian  Mitchell

 

 

 

 

 

 

Traditional  Class  Trophy   2nd  Jan   Mitchell

 

 

 

 

 

 

Traditional Class Trophy    3rd   Annie  Elliott

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Junior Trophy      1st    Aaron   Kenny

 

 

 

 

 

 

 

Junior Trophy      2nd    Derek  Giucci

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CUSTOM  CLASS

 

 

 

 

 

 

 

 

50m

 

 

 

 

 

 

NAME

DIST

A

B

C

D

E

SCORE

 

 

1

Brian Mitchell

50

50.2

50

50.3

50.2

50.3

250.10

 

 

2

Jan Mitchell

50

50.1

50.4

49.4

50.2

49.2

248.13

 

 

3

Ian Lampl

50

49.1

48.1

50.1

48.1

50.1

245.5

 

 

4

Anthony Kenny

50

50.1

48.1

49

50.2

47.1

244.5

 

 

5

Paul Zubcic

50

49.1

49.2

48.2

49

47.1

242.6

 

 

6

Aaron Kenny  Jnr

50

50.3

49.1

50.1

47.1

44.1

240.7

 

 

7

Nicole Forthuber

50

50.2

50.2

47.1

46

45

238.5

 

 

8

Fariss Ghazag

50

39.2

49.1

49.1

50.1

47

234.5

 

 

9

Stuart Elliott

50

45

46

50.3

48.1

45

234.4

 

 

10

Xiao Lampl

50

40.1

48.1

47

48

45.2

228.4

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TRADITIONAL  CLASS

 

 

 

 

 

 

 

 

50m

 

 

 

 

 

 

NAME

DIST

A

B

C

D

E

SCORE

 

 

1

Jan Mitchell

50

49.2

50.1

49.1

50.1

50.2

248.7

 

 

2

Brian Mitchell

50

50.2

49

49.1

49.1

49.1

246.5

 

 

3

Annie Elliott

50

48

50.1

50

49.1

48.1

245.3

 

 

4

Vlad Lobaev

50

48.2

49.2

50.1

48.3

49

244.8

 

 

5

Alan Peake

50

40

46

46

49.2

47.1

228.3

 

 

6

Derek Giucci  Jnr

50

41

40

30

32

38.1

181.1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

50m TROPHY  Custom  Class   Brian Mitchell       250.10

 

 

 

 

50m TROPHY  Traditional  Class   Jan Mitchell       248.7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

CUSTOM  CLASS

 

 

 

 

 

 

 

100yds

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NAME

DIST

A

B

C

D

E

SCORE

 

 

1

Stuart Elliott

100

50.1

50.1

50.1

47

49

246.3

 

 

2

Jan Mitchell

100

50.2

49.1

49.2

49.1

47.1

244.7

 

 

3

Ian Lampl

100

50.2

49

49.1

49

47

244.3

 

 

4

Brian Mitchell

100

50.1

49

50.1

45

48

242.2

 

 

5

Peter Van Meurs

100

50

46

49.1

45

49.1

239.2

 

 

6

Xiao Lampl

100

45

49

47

49

47

237

 

 

7

Fariss Ghazag

100

44

46

49

48

49

236

 

 

8

Paul Zubcic

100

48.1

45

46

48

48

235.1

 

 

9

Nicole Forthuber

100

44

49.2

44.1

47

49

233.3

 

 

10

Aaron Kenny

100

47

49.1

48

45

44

233.1

 

 

11

Lee-Anne Meurs

100

48.1

45

48

40

47

228.1

 

 

12

Anthony Kenny

100

47

48.1

46

47

37

225.1

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

TRADITIONAL  CLASS

 

 

 

 

 

 

 

100yds

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

NAME

DIST

A

B

C

D

E

SCORE

 

 

1

Brian Mitchell

100

48

49.1

49.1

48

50

244.2

 

 

2

Jan Mitchell

100

47

48

50.1

48

48.1

241.2

 

 

3

Annie Elliott

100

48

47.1

49

48

47

239.1

 

 

4

Vlad Lobaev

100

47

47

49

48.1

48

239.1

 

 

5

Alan Peake

100

45

46.1

44

43

48

226.1

 

 

6

Derek Giucci

100

28

27

16

21

23

115

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

100yd TROPHY    Custom  Class   Stuart Elliott    246.3

 

 

 

 

 

100yd TROPHY  Traditional Class  Brian Mitchell  244.2